Ciekawym kierunkiem wycieczki jest województwo śląskie.

3 lipca, 2021 0 przez admin

Wielkimi krokami nadchodzi gorący okres letnich wakacji, dni coraz cieplejsze oraz dłuższe. A co za tym idzie coraz więcej czasu wolnego. Większość z nas stara się planować swójurlop oraz myśli, gdzie może pojechać oraz coś zobaczyć. Niektórzy z nas wybierają najczęstszy środek lokomocji, tzn samochód, zaś inni samolot lub bus. Każda forma transportu posiada pewne wady a także zalety zaczynając od cen paliwa, zaś kończąc na opłatach za bilety.

 

Przeważnie wybieramy znane kierunki wakacji, tj. Hiszpania, Grecja, Chorwacja i Włochy. Wspaniałe plaże, intrygująca kultura oraz zabytki, ludzie czy też pogoda. Jednak nie każdy z nas lubi podróżować daleko od swojego domu. Niektórzy z nas wolą urlop nad polskim morzem, nad pobliskimi jeziorami czy też w górach. Całkiem możliwe, że koszty wycieczki od razu się zmniejszają, lecz nie zawsze jest to związane z gorszymi warunkami. Często zdarza się wręcz na odwrót. Trzeba tylko dokładnie poszperać!

 

Jeżeli lubimy podróżować po Polsce to niezwykle interesującym kierunkiem wycieczki okaże się Śląsk. Najbardziej popularnym miastem w województwie śląskim, są na pewno Katowice. Łatwo tutaj dolecieć samolotem albo dojechać samochodem, lecz funkcjonuje też wynajem busów Dąbrowa Górnicza. Znakiem Katowic jest spodek, najbardziej rozpoznawalny obiekt na Śląsku, jeżeli nie w całej Polsce. Otwarcie konstrukcji odbyło się w tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym pierwszym roku. Od tamtej chwili, co roku spodek gości miliony osób. Prowadzone są wszelakiego rodzaju eventy sportowe, e-sportowe, koncerty czy spotkania biznesowe.

 

Warto dodać, że to właśnie w katowickim spodku miały miejsce koncerty takowych ludzi jak: Deep Purple, Pearl Jam, Jean Michael Jarre, Green Day, Mike Oldfield, Procol Harum. A w dwa tysiące siedemnastym roku w Spodku odbyła się największa impreza e-sportowa Intel Extreme Masters(IEM), która osiągnęła rekordową frekwencję stu siedemdziesięciu trzech tysięcy widzów. Jeżeli jesteśmy już w zaskakujących Katowicach to trudno nie zahaczyć o Rynek. To 1 z głównych placów Śródmieścia. Zabudowania przy rynku były wznoszone od połowy dziewiętnastego wieku. W latach PRL część tych kamienic zburzono, aby zbudować na ich miejscu innowacyjne obiekty usługowe. Obecnie też zobaczymy tutaj pełno ławek, żeby usiąść i zrelaksować się jak i fontannę, która stwarza wyjątkową atmosferę. Powinniśmy jeszcze zwrócić uwagę na Katedrę Chrystusa Króla. To budowla z pierwszej połowy XX wieku. Jest to największa katedra w Polsce, choć w planach miała mieć trochę wyższą wieżę, ale na to nie zgodziły się władze. Obecnie katedra znajduje się przy ulicy Wita Stwosza.

 

Pięknym miastem jest też Bytom. Miasto leży między Chorzowem a Tarnowskimi Górami. Co interesujące Bytom, posiada 2 rynki, a nie jak to przeważnie bywa w wielu miastach jedynie 1. To najstarsza atrakcja turystyczna. W Bytomiu jest też Park Miejski, która zachwyca odwiedzających swoim pięknym krajobrazem. Został założony na samym początku XIV wieku, a dokładnie w tysiąc osiemset czterdziestym roku. Park dzisiaj zajmuje 43 hektary i jest dużą atrakcją dla wielu turystów.