Deski bambusowe są prawdę mówiąc nowym produktem na polskim rynku.

18 czerwca, 2021 0 przez admin

Ostatnimi czasy rosnącym zainteresowaniem cieszy się bambusowa podłoga. Nic w tym dziwnego – bambusowe deski łączą estetykę z funkcjonalnością. Ładna paleta barw a także nietypowa struktura, odzwierciedlająca budowę pędów bambusa, zachwyca nawet najbardziej wymagających klientów oraz dekoratorów. Bambusowe deski nadadzą każdemu wnętrzu czegoś naprawdę wyjątkowego – orientalnego charakteru w naszych “zwykłych” domach. Dzięki dostępności ogromnej gamy odcieni możemy z łatwością dobrać je do tonacji naszego wnętrza.

 

Deski bambusowe doskonale podkreślą styl boho, skandynawski czy prowansalski, czyli wpasują się we współczesne trendy. Z uwagi na dużą uniwersalność użytkową, podłoga bambusowa idealnie sprawdzi się we wszelkich typach pomieszczeń – zarówno w pokoju dla gości, jak również kuchni czy sypialni. Deski bambusowe są niezwykle odporne na użytkowanie – prawie kilka razy bardziej trwałe niż inne typy podłóg. Ponadto nie tylko wyglądają naturalnie, lecz i są tworzone w zgodzie z rozwiązaniami ekologicznymi. Do produkcji bambusowych desek używane są tylko łodygi bambusa, którego uprawia się jedynie na plantacjach. Poza tym czas potrzebny na regenerację populacji bambusa trwa jedynie pięć lat, czyli kilkukrotnie szybciej aniżeli roślin wielu innych gatunków.

 

Niezwykle wysoka jakość wykonania idzie w parze z dużą odpornością na wilgoć – tak więc nic nie stoi na przeszkodzie, ażeby bambusowa podłoga ozdobiła parkiet naszej kuchni czy łazienki. Profesjonalnie zaimpregnowane deski możemy także wykorzystać na tarasie albo balkonie. Poza tym bambusowa podłoga jest bardzo łatwa w pielęgnacji – możemy ją bez obaw zmiatać, odkurzać oraz myć wilgotnym mopem. Przy bambusowej podłodze mamy również do czynienia z bardzo korzystnymi cenami. Na ich cenę wpływ ma głównie sposób produkcji oraz firma, która je produkuje. Wszyscy klienci są zgodni – kwota jest proporcjonalna do bardzo wysokiej jakości. Do kogo więc skierowane są tego typu podłogi? Odpowiedź jest prosta – do każdego klienta, który ceni sobie zarówno innowacyjne, jak również tradycyjne rozwiązania, do wielbicieli egzotycznych klimatów, którzy pragną wnieść w swoje mieszkanie trochę orientalnej nuty oraz do ludzi ceniących ekologiczne rozwiązania. Bambusowa podłoga idealnie wpisuje się w obowiązujące trendy, dlatego też tak często stosowana jest w aranżacji pomieszczeń i cieszy się narastającym uznaniem wielu klientów.

 

Bambusowe deski są względnie nowym produktem na naszym rynku, a ich popularność cały czas rośnie. Najwyższa jakość tworzenia, łatwość montażu, szeroka gama odcieni, piękne wykończenie oraz atrakcyjne ceny to bardzo często pojawiające się w ustach nabywców plusy podłóg bambusowych. Z uwagi na nieograniczone opcje aranżacyjne i bardzo dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, prawdziwy czas świetności podłogi bambusowej w polskich mieszkaniach oraz domach dopiero nadejdzie.