Zaciągnięcie kredytu hipotecznego powinno być naprawdę dokładnie przemyślane.

17 czerwca, 2021 0 przez admin

Wybór miejsca, w którym będziemy mieszkać, jest jedną z najistotniejszych decyzji, jakie będziemy musieli podjąć. Czasy się zmieniły tak więc nie jest to już jeden wybór na całe życie, jeśli coś nam się nie spodoba, zawsze będziemy mogli rozważyć przeprowadzkę, czasami jest ona niestety bardziej kłopotliwa niżeli 1-szy zakup, szczególnie jeżeli nieruchomość obarczona jest hipoteką. Dlatego też kupienie lokalu czy jednorodzinnego domu powinien być zawsze porządnie przemyślany. Nie powinien być kwestią impulsu. W zależności od wymagań klientów rynek wychodzi nam naprzeciw z wachlarzem różnorodnych budynków mieszklanych: domy wielorodzinne, wolnostojące, szeregówki, bliźniaki.

Gdzie kupić mieszkanie?

Nasza decyzja zależy od bardzo wielu elementów, zaś na nie składają się wielkość rodziny, nasze prywatne potrzeby, to czy pragniemy mieszkać w mieście, czy też naszym wielkim pragnieniem jest cisza a także spokój. Jednak najbardziej wpływowymelementem podczas wyboru naszego przyszłego miejsca zamieszkania jest na pewno stan naszego portfela. Niestety jest tak, że wielu ludzi, w szczególności młodych, którzy dopiero wkraczają na samodzielną ścieżkę życia rzadko stać na kupienie nieruchomości za gotówkę. Dlatego też młodzi ludzie bardzo często biorą kredyt. Jeśli podejmiemy decyzje o kupnie mieszkania, którego cena nie jest aż tak bardzo wysoka (przetargi spółdzielcze, komornicze, mieszkania przeznaczone do remontu) kredyt na mieszkanie, który będziemy brać może być kredytem na gotówkę. W tej sytuacji jednakże trzeba wiedzieć, że kwota tego kredytu nie jest zbyt wysoka oraz najprawdopodobniej wystarczy wyłącznie na zakup lokalu mieszkalnego. Zaś mieszkanie to nie tylko i wyłącznie puste pokoje, musimy je do tego za coś zagospodarować co najmniej w najważniejsze, najpotrzebniejsze sprzęty. Jednak z drugiej strony nikt nie potrafi przewidzieć przyszłości, zaś tego typu kredyt uzyskamy na najwyżej 8 lat. To o wiele bezpieczniejsza alternatywa niż zobowiązanie się na lat przykładowo trzydzieści. Koszty domów lub apartamentów niestety nie są tak niskie, jak ceny mieszkań w wielorodzinnych domach czy blokach z płyty, w związku z tym w tym przypadku jedyną i najlepszą opcją jest https://capiterum.com/kredyt-hipoteczny.

Kredyt na miueszkanie

Przeważnie tego typu zobowiązanie zaciągane jest nie tylko na długie lata, ale przede wszystkim, dopóki kredyt nie zostanie spłacony, nieruchomość należy do banku. Dlatego właśnie branie kredytu hipotecznego powinno być naprawdę dobrze przemyślane. Z drugiej jednak strony spłata kredytu rozciągnięta na lata sprawia, że raty te nie są aż tak wysokie. Cena raty plus czynszu możemy porównać do płacenia komuś za wynajem, a mieszkamy na swoim kawałku podłogi, co na pewno jest bardzo dużym plusem! By dostać taki kredyt, zazwyczaj wymagane jest minimum dziesięć procent własnego wkładu.

 

Jednakże nad zaciągnięciem kredytu hipotecznego musimy się zastanowić, chociażby dlatego, że kwota jaką mamy możliwość pożyczyć od banku jest dużo wyższa niż przy kredycie gotówkowym, co umożliwi nam nie tylko zakup danej nieruchomości lecz także bez najmniejszych przeszkód pozwoli nam ją wyremontować, czy wyposażyć.