Największa budowla wykonana z lego to wieża która mierzy trzydzieści pięć i pół m wysokości.

13 czerwca, 2021 0 przez admin

Gdy byliśmy dziećmi, prawie każdy z nas chciał posiadać te niewielkie, plastikowe klocki do zabawy. Klockami, o których tu mówimy, są oczywiście klocki LEGO. Spółka , która je produkuje, bardzo się przez nie wybiła. Klocki te, nie posiadają żadnego ograniczenia wiekowego, właściwie każdy wybierze coś dla siebie a także właściwie każdy może się nimi wspaniale bawić. Nazwa LEGO pochodzi z języka duńskiego, od słowa “leg godt” co znaczy “baw się dobrze”. Klocki powstają w wielu różnych seriach, a mianowicie klocki “LEGO Friends”,”LEGO Technic”, “LEGO creator”, “LEGO City”, “LEGO Star Wars” oraz “LEGO“. Wyżej wymienione klocki nie są polecane dla maluchów bo mają małe elementy, toteż firma LEGO wymyśliła także klocki “LEGO Duplo”, które są większe aniżeli zwykłe klocki żeby mogły się nimi bawić również małe dzieciaki. Marka LEGO jest największym wytwórcą opon na całym świecie bo stworzyła aż 318 mln opon, co zostało oczywiście upamiętnione w Księdze Rekordów Guinessa.

 

Obecne Logo firmy LEGO zostało zaprojektowane osiemnastego listopada tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego ósmego roku ale kiedyś ich logo wyglądało zupełnie inaczej. Początkowo nie było Ludzików LEGO, stworzone je dopiero w 1978 roku. Klocki lego są utworzone z tworzywa sztucznego , które nazywamy terpolimerem akrylonitrylo-butadieno-styrenowym, a w skrócie “ABS”. W roku 2015 wypuszczono na rynek kapcie jakie chronią stopy przed nastąpieniem na klocki, to była limitowana edycja i zrobiono ich tylko 1500 egzemplarzy na cały świat. Siedziba firmy lego jest zlokalizowana w Danii w Billund pod adresem Kornmarken 35 7190 Billund.

 

Ole Kirk Christiansen założył firmę LEGO 12 października 1932 roku. Zostało nakręconych też wiele filmów o LEGO, a naprawdę było ich 21. Największa budowla wykonana z lego to wieża która ma 35,5 metra wysokości, została stworzona we Włoszech w Mediolanie a była budowana aż 4 dni. Niestety klocki są dosyć drogie bo nieduże zestawy mogą kosztować po trzydzieści zł, ale są również zestawy klocków po kilkaset pln, lecz wtedy są one bardzo duże, dobre, a także posiadają wiele funkcji. Funkcjonuje dużo spółek wykonujących podobne klocki jakie są tańsze ponieważ mają gorszą jakość lecz nie stały się aż tak bardzo popularne jak lego. Sklep LEGO możemy odszukać w każdym większym mieście a ponadto możemy spotkać tego typu sklepy w centrach handlowych. Jest również coś takiego jak wystawy klocków lego, demonstrowane tam są różne dzieła z klocków, budowle są bardzo duże, małe, ruchome, nieruchome, oraz niektóre z nich wydają nawet różne dźwięki. Wstęp na wystawę musimy opłacić a do tego jest możliwość kupić niektóre zwłaszcza te mniejsze zestawy lego które są prezentowane na wystawie.

 

Największych rozmiarów budowlą na wystawie jaka była kiedykolwiek wystawiona był Titanic który liczył aż 11 metrów długości a ponadto został stworzony z 500000 elementów. Klockami lego powinniśmy się bawić już od najmłodszych lat bo poprawiają naszą koordynację wzrokowo-ruchową oraz pobudzają wyobraźnie a jak również są dużo lepsze od siedzenia na komputerze albo telefonie ponieważ to odwrotność klocków lego ponieważ psują wzrok, a niekiedyw niektórych przypadkach także wywołują agresję, natomiast klocki dają same dobro.