Jeśli tapicerka już uległa zabrudzeniu, powinniśmy zlecić usługi jej wyczyszczenia.

13 czerwca, 2021 0 przez admin

Posiadanie samochodu zawsze wiąże się z koniecznością utrzymania go w dobrym stanie. Z pewnością każdy kierowca zdaje sobie sprawę, jak istotny jest stan techniczny, jednakże warto dbać również o wygląd zewnętrzny naszego pojazdu. Z pomocą kosmetyków samochodowych okazuje się to znacznie łatwiejsze. Chemia samochodowa musi jednak być odpowiednio dobrana a także oczywiście wysokiej jakości. Jakich kosmetyków samochodowych możemy używać? Kosmetyki do karoserii auta By zachować doskonały wygląd lakieru, nie wystarczy tylko regularnie myć samochód.

 

Bardzo ważne jest zabezpieczenie karoserii samochodowej. Po myciu auta, należy zabezpieczyć karoserię woskiem, który znacznie ograniczy możliwość osadzania się brudu. Oczywiście myjąc nasz samochód w myjniach automatycznych, jest możliwość wybrania programu z woskowaniem, jednakże woskowanie ręczne jest dużo lepszym rozwiązaniem. Każdy producent kosmetyków samochodowych ma w spisie produktów woski do karoserii, zatem bez kłopotu można kupić właściwy.

 

Lakier, na którym są widoczne zarysowania, wyblakły, możemy woskować zwykłym woskiem, ale dużo lepszym pomysłem jest zastosowanie lekko ściernej pasty. Wypolerowanie karoserii samochodu taką pastą, z pewnością odświeży lakier oraz usunie małe zarysowania. Oczywiście karoserię mamy możliwość oprócz tego zabezpieczyć zwykłym woskiem do karoserii. Powinniśmy bardzo dbać o wnętrze auta Karoseria samochodu bez wątpienia wymaga troski, jednak nie mniej istotne jest dbanie o wnętrze samochodu. Plastikowe elementy możemy konserwować, spryskując specjalnym plakiem do plastików. Trzeba wybrać, który spełni nasze wymagania. Do wyboru mamy preparaty, jakie dodatkowo nabłyszczą plastiki albo preparaty, które spowodują, iż plastiki staną się matowe. W niektórych pojazdach właśnie takie warto stosować, bowiem błyszczące części plastikowe mogą odbijać się w szybie samochodu i przez to utrudniać kierowcy obserwację drogi. Tapicerka w samochodzie dość szybko może stać się brudna, w szczególności gdy przewozimy w aucie nie do końca czyste rzeczy.

 

Jeśli tapicerka już uległa zabrudzeniu, koniecznie należy zlecić usługi jej czyszczenia. Przy niewielkich zabrudzeniach na pewno wystarczy nam specjalna pianka do samochodowej tapicerki. Po opryskaniu tapicerki, pianka wiąże brud, który szybko można usunąć przez odkurzenie. Preparaty do opon Nasza troska o wygląd zewnętrzny auta to też troska o wygląd opon. Należy stosować kosmetyki poprawiające ich stan oraz preparatów zabezpieczających gumę przed zbyt szybkim zużyciem. Po zastosowaniu pianki do opon lub tak zwanego czernidła, opony będą prezentować się jak z salonu. Nie każdy z nas ma świadomość, iż te środki spokojnie możemy również używać do zewnętrznych plastikowych elementów auta. Po ich zastosowaniu, plastikowe części z boków samochodu oraz czarne zderzaki, bez wątpienia będą wyglądały znacznie lepiej. Troska o wygląd zewnętrzny samochodu to działanie dla własnych korzyści. Utrzymanym w dobrym stanie samochodem jeździmy z nieskrywaną przyjemnością. W chwili sprzedaży, taki sam pojazd z pewnością też będzie możliwość sprzedać za trochę wyższą cenę.