Na przestrzeni lat dostawcy internetu prześcigali się w propozycjach szybkości sieci.

13 maja, 2021 0 przez admin

Dość szybki internet to coś, na czym zależy wszystkim korzystającym z tego udogodnienia. Prędkość globalnej sieci zmieniała się wraz z upływem lat. Kiedy jeszcze kilkanaście lat wstecz uzyskaliśmy tego rodzaju pomoc, musieliśmy zadowolić się taką szybkością, która obecnie mogłaby wywołać u nas śmiech, albo… rozdrażnienie. Ale daliśmy sobie z tym radę. Co już powiedzieliśmy, na przestrzeni tych lat wszyscy dostawcy internetu ścigali się w ofertach prędkości sieci, by zyskać jak najwięcej kontrahentów. Teraz internet działa z szybkością światła, tym samym powodując, że choćby nasza praca zdalna może być wykonywana bardzo prędko w krótkim czasie.

Co ciekawe, jeżeli chcemy, mamy możliwość poszperać w internecie informacji na temat prędkości naszego internetu pod hasłem speed test. Po skierowaniu na odpowiednią stronę internetową i naciśnięciu ikonki start zostanie zbadana szybkość naszego internetu. Warto choćby z czystej, ludzkiej ciekawości zobaczyć na jakim obecnie poziomie znajduje szybkość własnego internetu oraz od czasu do czasu to sprawdzać, jeśli posiadamy takową możliwość a także trochę się tym interesujemy.

Dla osób, którzy informatyką zajmują się albo hobbistycznie, lub zawodowo sprawdzanie tego typu informacji jest wręcz rzeczą oczywistą. Niektórzy jednak z nas być może przenigdy nie słyszeli czym jest ów speed test i do czego tak naprawdę służy. Kiedy tak jest, powinno się rozszerzyć własną wiedzę w tym zakresie.

Autor: https://www.salezjanie.info.pl/na-jakiej-stronie-warto-sprawdzac-predkosc-internetu.html