Bardzo dobra izolacja wykonywana jest z polietylenowej pianki wysokiej jakości.

7 maja, 2021 0 przez admin

Izolacje rur są szeroko wykorzystywane w ogrzewaniu a także budownictwie. Dzieje się tak z dwóch głównych względów. Po pierwsze izolacje chronią transportowaną poprzez układ grzewczy parę wodną i ciepłą wodę przed stratą cennej energii. Po drugie ich dodatkowym zadaniem jest izolacja od zmiennych warunków występujących w sąsiedztwie rur zwłaszcza, jeżeli rury te położone są na otwartej przestrzeni a także narażone są na często zmieniające się warunki atmosferyczne.

 

Ten ostatni kłopot pojawia się wówczas, w momencie gdy konieczne jest przetransportowanie energii cieplnej wyprodukowanej przez elektrownię albo ciepłownię. Zmagazynowana energia cieplna jest transportowana za pomocą systemu rurociągów do zabudowań w okolicy. Po drodze jest wystawiona na bardzo duże straty. Ważne jest więc, żeby rury przewodzące posiadały na całej długości izolacje przemysłowe firmy zrobione z wełny sztucznej, innymi słowy włókna szklanego albo mineralnego. Dzięki swoim właściwościom wełny są bardzo odporne na wysokie temperatury oraz umożliwiają niebywale efektywną izolację od podłoża.

 

Termiczne izolacje muszą być wykorzystywane także w prywatnym budownictwie. Funkcjonowanie domowego systemu grzewczego, nie ma znaczenia czy jest on oparty na pracy kotła gazowego albo kotła węglowego, czy korzystającego z usług ciepłowni miejskiej pod żadnym pozorem nie może generować strat i marnotrawstwa ciepła. Dobra izolacja cieplna, polegająca na pokryciu jeżeli to możliwe wszystkich fragmentów rur transportujących wodę wykonywana jest najczęściej z pianki polietylenowej najwyższej jakości.