Bardzo ważna jest właściwa ochrona telefonu przed uszkodzeniami.

11 kwietnia, 2021 0 przez admin

Telefon, a właściwie smartfon to jedna z rzeczy, którą używamy nie tyle codziennie, ile przez całą dobę. Z tego powodu tak ważna jest odpowiednia ochrona smartfona, w szczególności przed uszkodzeniami , które są spowodowane upadkiem. Nawet jeśli smartphone upadnie na tyle łagodnie, że nie odniesie żadnych szkód, nie znaczy to, że nie pojawiły się mikrouszkodzenia. Parę takowych “łagodnych” upadków ma możliwość powoli powodować coraz to gorszą jakość funkcjonowania naszego telefonu. Wtedy okazuje się, że po roku użytkowania nagle urządzenia wyłącza się lub zacina.

 

Zazwyczaj wtedy winą za taki stan obarczamy producenta sprzętu. Tak więc uszkodzenia wynikłe z licznych upadków są przyczyną szkód. Oczywiście, jako że uszkodzeń wynikłych z upadków nie jesteśmy w stanie uniknąć, należy ochronić swój sprzęt w najlepszy możliwy sposób. Ciekawy sposób to bardzo dobrze zakupione etui na telefon. Na pewnonajlepszą opcją jest etui w formie pokrowca z klapką, która osłania ekran z przodu. Etui, jeśli jest zrobione ze skóry, z dobrym skutkiem chroni urządzenie w trakcie upadków. Ponadto jest bardzo wygodne w użytkowaniu. Przeglądając globalną sieć internet lub odpisując na maile będziemy mogli zawsze zasłonić ekran urządzenia klapką bez konieczności wyłączania go.

 

To komfortowe zwłaszcza w miejscach publicznych albo w naszej pracy. W dodatku taki pokrowiec ma specjalną kieszonkę na karty płatnicze albo wizytówkę. A zatem taki pokrowiec z klapką na magnez stanowi wspaniałą ochronę Twojego telefonu w szczególności w zestawie z dobrej jakości hartowanym szkłem. Szkło takie jest także nam niezbędne, niezależnie od tego jakie etui na komórkę mamy. Rzadko zdarza się ażeby rysy powstawały zarówno na szkle hartowanym i na ekranie. Gdy klienci dają uszkodzone komórki do reklamacji, uszkodzone jest wyłącznie szkło, a nie ekran. Jednakże w taki sposób możemy wywnioskować, iż telefon został uszkodzony mechanicznie i mimo braków śladów użytkowania na ekranie, sklep lub producent może odmówić bezpłatnego przeglądu w ramach gwarancji. Można też kupić etui oferowane w formie obudowy smartfona. Takie także bardzo dobrze ochroni nas sprzęt, natomiast ekran telefonu nie jest już w takim stopniu zabezpieczony. Tutaj dobrej klasy szkło ma znacznie większą wagę. Jeśli nie jesteś nerwowy a smartphon nie upada Ci często to to wyjście może być najlepszą opcją.

 

Dobrej jakości tego rodzaju etui jest zrobione z miękkiego produktu, jaki amortyzuje uszkodzenie podczas upadku komórki. Przeważnie to etui zrobione z gumy, dodatkowo wzmocnione na rogach. Ostatnią sprawą dotyczącą wyboru etui na telefon jest wybranie wzoru i koloru. Obecnie na rynku dostępne jest mnóstwo modeli. Istnieje możliwość nawet zaprojektować swoje i zamówić wykonanie etui z tym właśnie wzorem. Opłaca się skorzystać z tej możliwości, żeby być zadowolonym. Smartphon to coś, na co patrzymy na co dzień dlatego musi się ci bardzo podobać.

 

Etui na telefon to także bardzo dobra możliwość zasłonięcia ewentualnych znaków starości naszego smartfona, takowych jak rysy, czy obicia. Takie jednak powstają często, jeśli korzystamy ze smartfona bez żadnego pokrowca.