Koszt jaki poniesiemy za zamówienie autolawety będzie zależny od wielu elementów.

9 kwietnia, 2021 0 przez admin

Jeśli nieszczęśliwym trafem będziemy uczestnikami wypadku drogowego, a nasz pojazd na pewno nie nadaje się do dalszej jazdy, musimy podjąć decyzję o wynajęciu autolawety. Warto dodać, żeby, zanim wykonamy telefon do firmy oferującej tego rodzaju usługi, zobaczyć, czy pomoc drogowa tego typu nie obejmuje wykupionego przez nas ubezpieczenia. W takim przypadku rzecz jest prosta bo musimy tylko nawiązać kontakt z ubezpieczalnią.

 

W wypadku kiedy musimy poradzić sobie sami, koszt jaki będziemy musieli ponieść za wynajem autolawety warszawa będzie uzależniony od wielu czynników. Do najważniejszych musimy na pewno zaliczyć odległość jaką musi przejechać zamówiona autolaweta, aby się do nas dostać a ponadto czas wykonania całej usługi, uwzględniający przyjazd do nas, adekwatne zabezpieczenie samochodu na autolawecie a ponadto przetransportowanie we wskazane miejsce. Wielkość poniesionych kosztów będzie też uzależniona od ładowności auta oraz od tego, ile pojazdów brało udział w zdarzeniu. Jeżeli przykładowo trzy samochody wymagają transportu do bardzo zbliżonych miejsc, wówczas pomoc drogowa może zostać udzielona wszystkim kierowcom równocześnie, przy dużym ograniczeniu kosztów.

 

Warto pamiętać, iż nie tylko i wyłącznie parametry lawety będą miały znaczenie dla kosztów usługi, lecz też wielkość a ponadto ciężar uszkodzonego samochodu. Zapoznajmy się teraz z paroma danymi cyfrowymi. Cena całości usługi bardzo często mieści się w przedziale od dwustu pięćdziesięciu do czterystu pln. Dodatkowe opłaty, w wysokości mniej więcej 3 złotych za kilometr, musimy ponieść, jeśli wynajmiemy autolawetę w spółce , która mieści się w dużej odległości od miejsca zdarzenia.