Osoby wykonujące fizyczną pracę spędzają lata na nauce zawodu.

6 kwietnia, 2021 0 przez admin

Najprawdopodobniej bardzo wielu z was często było zaskoczonych ogromnymi kosztami różnorodnego rodzaju przedmiotów czy usług. Trzeba powiedzieć, że bardzo wielu z nas mogą one przygnębić. Wtedy główkujemy, dlaczego są one tak wysoko wycenione. Przecież my nie oczekujemy zapłaty 150 zł za 10 min naszej pracy. Za co więc w rzeczywistości płacimy specjalistom gdy ich zatrudniamy? Hydraulik wszakże jedynie wali w rury. Może nam się zdawać, że usługi osób, które pracują w mniej prestiżowych dziedzinach, takowych jak mechanika samochodowa czy hydraulika, muszą cenić swoje usługi znacząco mniej, aniżeli na przykład lekarze czy adwokaci. Podczas gdy ich stawki potrafią być faktycznie niemałe. Czasem na ich widok przychodzi nam na myśl, że wszak spokojnie moglibyśmy zrobić dokładnie to samo, co oni samodzielnie.

Pamiętaj jednak, że nie płacisz im tylko za dokręcenie śrubki lub wymianę oleju w samochodzie, czy siłowniki łódź. Ich prawdziwa wartość płynie z ich zdobytego doświadczenia. Przecież Ty sam nie wiesz, w jakim miejscu tę śrubkę należy dokręcić. Oni mogą czuć to nawet instynktownie i zlikwidować awarię w pięć minut. Czy wiedza naprawdę jest tak cenna? Może Wam się zdawać, iż trzeba tylko wpisać w Google frazę „jak wymienić olej silnikowy”, by wiedzieć na określony temat absolutnie wszystko, co jest nam potrzebne. Jednakże zwróć uwagę na to, iż ażeby ogólnie rzecz biorąc wpaść na to, co jest kłopotem w danej chwili, należy mieć niemałą wiedzę na dany temat. Bardzo często osoby wykonujące fizyczną pracę spędzają lata na nauce zawodu, ucząc się w technikum, a kolejno pełniąc staż w firmie u fachowca.

Nie da się takiej wiedzy zyskać przez 20 minut, przedzierając się przez publikacje na określony temat. Nawet jeżeli by się dało, to cały czas brakuje nam wyczucia oraz praktyki, które pomogłyby nam usunąć usterkę bez niebezpieczeństwa popsucia czegoś bardzo ważnego. Czy wszystkich oceniamy tak samo? Nikt z nas przeważnie nie kwestionuje wysokości opłaty naprawy jakiegoś uszkodzenia w autoryzowanym salonie naprawy albo nawet u producenta. Ze 100% pewnością, cena ma możliwość nas przytłaczać i będziemy mieć opory, nim podejmiemy taką decyzję, ale w końcu zapłacimy bez narzekania. Podczas gdy mechanik , który pracuje sobie prywatnie w skromnym warsztacie, który to weźmie od nas 5 razy mniej, budzi w nas większe wątpliwości.

Z jakiego powodu te dwie opcje potrafimy oceniać tak różnie, skoro możliwe, że osoby wykonujące tą samą usługę posiadają taką samą wiedzę? Czy chodzi tutaj o ich miejsca pracy, charakter prowadzonego przez nie warsztatu, a może fakt, że praca na swoim podwórku kojarzy nam się mniej prestiżowo?