W pewnych przypadkach choroba ma łagodny przebieg.

22 lutego, 2021 0 przez admin

Dom opieki, dom seniora, lub dom pomocy społecznej to placówka, która zapewnia 24 godzinną opiekę ludziom , które jej potrzebują ze względu na niepełnosprawność, chorobę albo wiek. Zdarza się niestety tak, że również młode osoby mają bardzo trudne wypadki, po których stają się w dużym stopniu niepełnosprawne, a rodzinie osoby, która uległa wypadkowi brakuje specjalistycznego osprzętu lub wiedzy do tego, aby mieć możliwość bez przerwy być z nią. Dobrym wyjściem okazuje się wtedy umieszczenie poszkodowanego w takiej ośrodku.

 

Taka sama sytuacja dotyczy ludzi w starszym wieku, które uległy wylewowi lub zawałowi. Czasami choroba przebiega łagodnie a osoba chora prędko wraca do zdrowia, a czasami po szpitalu wymaga fachowej opieki, jakiej rodzina danej osoby nie może zapewnić. Wówczas jedyne rozwiązanie to umieszczenie chorego w Dom Pomocy Społecznej. W tego rodzaju placówce mogą przecież znajdować się osoby zarówno młode i o wiele starsze. Bowiem nigdy nie wiemy, co wydarzy się w naszym życiu oraz jakie będą konsekwencje tych wydarzeń. Na pewno nikt nie chce być obłożnie chory do końca życia, ale na to nie mamy wpływu. To właśnie z tego powodu funkcjonują tego typu placówki, aby najbliższa rodzina osoby, która niespodziewanie i być może nieodwracalnie zachorowała, mogła mieć opiekę, której nie byłoby możliwości zapewnić we własnym zakresie.

 

 

Taka decyzja jest na pewno niezwykle trudna, bo przecież ktoś bliski, z kimś mieszkaliśmy całe nasze życie, choruje tak ciężko, tymczasem my nie mamy ani odpowiednich kwalifikacji, ani odpowiedniego sprzętu do opieki na poziomie który jest potrzebny. Personel takiej placówki na 100% zajmie się tą osobą na bardzo wysokim poziomie, bo takie jest jego przeznaczenie.