Wyraźnie przesuszone części naszej skóry mogą się łuszczyć.

19 lutego, 2021 0 przez admin

Sucha cera jest typem skóry, jakiej wyraźnie brakuje nawilżenia. Jej powierzchni brakuje gładkości. Znacznie bliżej jej do nieregularnej i chropowatej skorupki, która jest dość nieprzyjemna w dotyku. Wyraźnie przesuszone partie naszej skóry potrafią się również łuszczyć. Bardzo często do tego efektu dochodzi w okolicach skrzydełek nosa a ponadto na brodzie. Cerę suchą niezwykle łatwo można podrażnić, więc w takim przypadku wskazane jest używanie bardzo delikatnych a także przebadanych pod kątem dermatologicznym preparatów pielęgnacyjnych.

 

Kosmetyki naturalne dla mężczyzn polecane właśnie do pielęgnowania skóry suchej, wrażliwej oraz delikatnej, z pewnością będą w takim przypadku świetnym wyborem. Warto poszukiwać ich jednakże w sprawdzonych miejscach. Poniektóre drogerie mają często specjalne działy z środkami naturalnymi, jednak większą ich liczbę można odszukać przeszukując internet, w sklepach z naturalnymi produktami a także punktach zielarskich. Szukając produktów do pielęgnowania skóry suchej, bez wątpienia powinno się czytać ich skład oraz zwracać na to wyjątkową uwagę. Powinny być w nich zawarte składniki o działaniu zarówno nawilżającym a także natłuszczającym, jak i o działaniu ochronnym.

 

Bardzo dobry preparat do suchej cery musi chronić ją przed niebezpiecznym wpływem promieni słonecznych, znaczy to, że powinien mieć w sobie wysokie filtry przeciwsłoneczne. Wbrew temu co się mówi tego typu ochronę trzeba zagwarantować swojemu ciału nie tylko podczas urlopu, ponieważ pomimo tego, że latem oraz wiosną słońce de facto najbardziej nam dokucza a także działa najsilniej, to jednak nie możemy stwierdzić, że cudem jesienią czy zimą przestaje ono działać na naszą skórę. Nawet jeżeli nie czujemy tego na co dzieńtrzeba o tym wiedzieć. Nadmierne opalanie naszej skóry szkodzi jej. W szczególności właścicielki oraz posiadacze cery suchej powinni każdego dnia stosować produkty z wysokim filtrem, jakie zagwarantują im prawidłową ochronę przeciwsłoneczną. Kosmetyki naturalne dla panów coraz częściej wzbogacane są tego rodzaju substancjami, bo mężczyźni również martwią się wszakże swoim wyglądem i starają się go cały czas poprawiać. Obecne na rynku kosmetyki do suchej cery muszą też ochraniać naszą skórę przed różnymi innymi czynnikami, nie tylko tymi atmosferycznymi a także nie tylko powiązanymi z promieniami słonecznymi.

 

Na skórę mocno suchą niedobrze wpłyną nawet te zanieczyszczenia, które na co dzień występują w środowisku oraz w powietrzu. Równie kiepskim, a może trochę gorszym wpływem na cerę wykazują się wolne rodniki. Trzeba się przed nimi rozsądnie chronić a także w miarę możliwości ograniczać ich dostęp do ciała, w czym bardzo pomagają nam naturalne kosmetyki wyposażone w związki antyoksydacyjne, tj. witamina E bądź witamina A i witamina C czy selen bądź cynk.

 

W czasie zimy należy też w dodatku delikatnie natłuszczać cerę, ażeby w ten sposób jeszcze mocniej ją zabezpieczyć. Dzięki temu nie będzie ona tak wrażliwa na niszczące oddziaływanie silnego wiatru czy mrozu.