Zastosowanie wszywki alkoholowej nie wyleczy osoby uzależnionej z choroby alkoholowej.

5 lutego, 2021 0 przez admin

Choroba alkoholowa czy, innymi słowy, alkoholizm zaliczamy do grupy chorób psychosomatycznych. Dotyka osoby bez względu na płeć, wiek, status społeczny czy majątkowy. Skutkiem tego typu zaburzenia jest spożywanie alkoholu, czyli substancji psychoaktywnej z dużą częstotliwościową jak również w zbyt dużych porcjach. W naszym społeczeństwie spotykamy wyjątkowe przyzwolenie na spożywanie alkohol w zbyt dużych ilościach. Kto z nas wyobraża sobie huczną uroczystość z rodziną czy wesele, zabawę sylwestrową bez grama alkoholu?

Pewnie niewielu, lecz bardzo ważnym jest uświadomić sobie, w których momencie zaczynamy mieć z tym kłopot a także niezwłocznie zareagować. Wyróżnia się trzy najczęstsze powody alkoholizmu: społeczno-ekonomiczne, psychologiczne a także genetyczne. Leczenie alkoholizmu jest nieprostym i trwającym długi czas procesem. Wymaga ogromnej pracy a także zaangażowania, zarówno ze strony uzależnionego, jak również fachowca od uzależnień, który to kontroluje cały proces wychodzenia ze stanu uzależnienia pacjenta. Jedną z metod leczenia jest tak zwana wszywka alkoholowa Lublin. Jest to nic innego lek w postaci pigułki, który umieszcza się pod skórą. Współczesna medycyna oferuje również wszywki w postaci tabletek doustnych, jakie zażywać należy raz na dobę.

Działanie wszywki oparte jest na produkowaniu substancji, która zakłóca metabolizm substancji alkoholowej, co wywołuje bardzo nieprzyjemne skutki po spożyciu alkoholu, do jakich zaliczamy wymioty, zawroty głowy, kołatanie serca, uczucie gorąca. To może także być zagrożeniem dla życia. Należy mieć na uwadze, iż użycie wszywki alkoholowej nie powoduje wyleczenia z choroby alkoholowej, jest pomocą doraźną. Najważniejsze to wzbudzić u osoby uzależnionej awersję do spożywania alkoholu.