Stacjonarne komputery

4 lutego, 2021 0 przez admin

Komputery stacjonarne z systemem operacyjnym, czyli tak zwane ”pecety” są czymś, co w dzisiejszych czasach pomału odchodzi do lamusa na rzecz tabletów, laptopów, a ponadto telefonów. Tak naprawdę mało kto z nas ma tradycyjny komputer, ponieważ z biegiem czasu chyba każdy z nas potrzebuje posiadać coś innego. Niemniej jednak jeszcze kilka lat wstecz stacjonarne komputery z systemem operacyjnym były naszym wyłącznym oknem na świat.

 

Wówczas jeszcze nie każdy posiadacz komputera miał dostęp do sieci, więc naszą rozrywką na komputerze stacjonarnym były tylko gry na DVD lub CD, czy także te, które zostały już wgrane do systemu, kiedy komputer został przez nas kupiony. Gdy lubiliśmy malować, mieliśmy okazję korzystać z programu Paint. Wtedy była to nasza główna rozrywka związana z komputerem. Z biegiem lat jednakże ta dziedzina zaczęła się dynamicznie rozwijać, coraz więcej osób w Polsce zaczęło korzystać z sieci, a z uwagi na to, iż stacjonarne komputery zaczęły częściej ulegać różnym awariom, zakupienie wygodnego laptopa opłacało się bardziej, niż oddanie do serwisu zepsutego sprzętu. Ale nasz pierwszy komputer zawsze będzie dla nas miłym wspomnieniem, bo kilkanaście lat wcześniej była to najnowsza technologia, którą możemy porównać z tym, z czego korzystamy obecnie. Któż to wie, co przyniesie każdemu z nas przyszłość oraz z jakich sprzętów będziemy korzystać, jeżeli będziemy chcieli ponownie wpisać się w obowiązującą modę?

 

Cokolwiek by to nie było, bez wątpienia powinniśmy na to czekać, bo możemy się pozytywnie zaskoczyć. Zupełnie tak samo jak w wypadku naszego pierwszego, stacjonarnego komputera.