Dla zimowych podróży będą się nadawać kampery mające dodatkową izolację.

31 stycznia, 2021 0 przez admin

Wycieczki w dzisiejszych czasach to już przywilej wielu ludzi, nie tak jak dawniej, wybranych. Możemy się wybierać w rozmaite strony, zaś barierami są dla nas tylko czas, oszczędności oraz wyobraźnia. Jednym z najbardziej ekonomicznych i bardziej ekscytujących sposobów podróżowania jest podróżowanie “na własną rękę”, bez udziału oraz prowizji biur turystycznych, z własnoręcznie wytyczonymi drogami na mapie, z wynajętym lub swoim własnym środkiem transportu, w doborowym towarzystwie albo jako samotny wilk, i to najlepiej z noclegiem w hostelu, pod namiotem lub w kamperze.

 

Kamper stanowi połączenie dwóch niezbędnych rzeczy każdej podróży – jest to miejsce na nocleg i środek transportu. Kampery kojarzą nam się zazwyczaj z wakacjami z rodziną na szerokich amerykańskich trasach , które ciągną się wzdłuż pięknych pustkowi, jak w większości przedstawiane to jest w amerykańskich filmach. Nie są aż tak silną częścią kultury europejskiej, ale zajęły swoje miejsce we współczesnych standardach podróżowania. Przy podejmowaniu decyzji o tym, czy opłaca się zakupić albo choćby wypożyczyć kamper, trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

 

Po pierwsze grupa osób , która porusza się kamperem musi mieć co najmniej jednego doświadczonego kierowcę z prawem jazdy kategorii B (dla samochodów do trzech,5 ton) albo kategorii C/C1 (dla samochodów pow. trzech,pięć t). Potem powinno się dowiedzieć, czy infrastruktura w miejscu, do jakiego zmierzamy, nadaje się dla kampera. Punkt ostatni to warunki pogodowe – dla zimowych wojaży lepiej sprawdzą się kampery z dodatkową izolacją.