Szybki internet światłowodowy występuje w dużych aglomeracjach.

17 stycznia, 2021 0 przez admin

Internet światłowodowy rozpędza się coraz bardziej. Jego standardowa szybkość oscyluje w granicach 300 Mb/s, a niekiedy dochodzi do 1000 Mb/s. Są to wartości niebotyczne, przekraczające mocno potrzebę zwykłego użytkownika, a czasami też możliwości urządzeń końcowych. Ten nadmiar zapewnia bezproblemowe funkcjonowanie wszelkich serwisów a także programów. Umożliwia oglądanie seriali, filmów czy transmisji sportowych w formacie HD.

Tak tani internet występuje przede wszystkim w dużych aglomeracjach, gdzie jest odpowiednia infrastruktura. Jednak mniejsze miejscowości nieustannie zabiegają o nadrobienie tego dystansu. Coraz więcej operatorów angażuje się w kolejne inwestycje. Sieć światłowodowa bez ustanku ulega rozbudowie, dzięki wymienianiu dotychczasowego okablowania. Stare okablowanie zastępowane jest przewodami wykonanymi z włókna szklanego a także tworzyw sztucznych. Nowe obwody pozwalają na przesyłanie danych z prędkością światła. Stąd właśnie nazwa „światłowód”. Popularność technologii i dość duża konkurencja na rynku, powoduje, że możemy spodziewać się tańszego internetu. Zwłaszcza przy zawieraniu umowy okresowej na rok albo dwa lata.

Jeśli wybierzemy pakiet internetu z telewizją ponosimy jeszcze mniejsze koszty. W abonamencie jest możliwość otrzymać dostęp do wszelkich najciekawszych programów tematycznych oraz filmowych. Świat sportu, rozrywki, edukacji i informacji jest dla nas otwarty. Można korzystać z całego tego bogactwa nie wychodząc z domu.