Blizny powstają w przeróżny sposób.

5 grudnia, 2020 0 przez admin

Z szpetnymi dziurami na twarzy w dzisiejszych czasach może radzić sobie na wiele sposobów. To, czy blizny znikną na zawsze, uzależnione jest od tego w jakim stopniu naskórek został naruszony. Na płytkie blizny wykorzystuje się mnóstwo różnych preparatów kosmetycznych, które stosowane systematycznie po dłuższym czasie zapewniają satysfakcjonujące efekty. Kiedy doszło do nieco bardziej zaawansowanego zniszczenia tkanki, wymagane jest zastosowanie znacznie bardziej inwazyjnych sposobów. Z pewnością jednym ze sposobów jest botoks.

Toksyna botulinowa znana nam jest raczej jako środek który służy do wypełniania zmarszczek mimicznych oraz powiększania ust. Jak się okazuje jednak, że jest również częstokroć wykorzystywana do redukcji różnych blizn. Botoks pełni wielką rolę podczas gojenia się ran. Jak pomaga w sytuacji pragnienia spłycenia blizn? Botoks rozrywa niewłaściwie zrośniętą tkankę łączną, a kolejno blokuje a także poluzowuje w tym miejscu mięśnie, dzięki czemu następuje spłycenie blizn. Z reguły, gdy blizna jest obszerna, nie jest możliwe całkowite jej usunięcie. Można jednak uzyskać efekt spłycenia jej widoczności.

Taki zabieg jest zupełnie bezpieczny dla zdrowia i życia i co najważniejsze, wręcz niewielkie zmniejszenie blizny może przyczynić się do podwyższania komfortu danej osoby a także podnieść pewność|przywrócenia pewności} siebie.

Info: botox Lublin