Znaleźć możemy tu również od pewnego czasu słynną tężnie solankową – naturalną inhalacje do której wykorzystuje się solanki jodowo-bromowe.

17 listopada, 2020 0 przez admin

Od dawna marzy Ci się wypoczynek gdzieś w górach, ale boisz się tłumów ludzi i miejskiego tłoku? Wspaniałym pomysłem na taki odpoczynek będzie pobyt w Rabce-Zdrój, jest to miejsce słynące z pięknych atrakcji zarówno w czasie lata jak również w trakcie zimy. To niewielka uzdrowiskowa miejscowość położona w woj. małopolskim, w bajecznej kotlinie rabczańskiej u podnóża równie pięknych Gorców a także Pasma Babiogórskiego. Nad miasteczkiem wznoszą się cudowne lasy, które troszczą się o wysoką jakość powietrza a także chronią miasteczko przed chłodnym wiatrem – co znaczy, iż zimy są tu z reguły łagodne.

 

Poza rozmaitymi szlakami górskimi a także znakomitymi zabytkami kultury zagórzańskiej, miasteczko słynie zwłaszcza z ponad stuletniego uzdrowiska, które specjalizuje się w leczeniu chorób oddechowych a także alergii. Odnajdziemy tu również od niedawna popularną tężnie solankową – naturalną inhalacje do której wykorzystuje się tak zwane solanki jodowo-bromowe. Pożądaną atrakcją jest też słynny Park Rozrywki Rabkoland, który zachwycać będzie w szczególności młodzież. Czy zaznasz tutaj nudy podczas zimowego pobytu? Absolutnie. W Rabce znajdziesz róże wyciągi a także trasy narciarskie, wieża widokowa oraz Centrum dowodnictwa Świętego Mikołaja.
Warto zatem zainteresować się tym, co oferują nam domy z bala Rabka Zdrój. Przede wszystkim są to obiekty dostępne przez cały rok, co znaczy, że podczas zimy pomieszczenia mają ogrzewanie. Z racji, że jest to malutkie miasto – obiekty noclegowe umiejscowione są w cichych oraz spokojnych okolicach,  najczęściej z wspaniałymi widokami przykładowo na Babią Górę. Zazwyczaj wyjeżdża się na urlop z założeniem, żeby spędzić swój czas na świeżym powietrzu – bardzo częstym atutem domków noclegowych w miejscowości Rabka Zdrój są zatem place zabaw dla dzieci, miejsce na rozpalenie grilla lub ognisko, wielkie sady z owocami lub również boiska.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.