Na stronach hostingu współdzielonego administracja jest gwarantowana przez posiadaczy witryn.

11 listopada, 2020 0 przez admin

Strony internetowe www mogą być udostępnione w ramach hostingów współdzielonych, mogą także być zamieszczone na serwerze dedykowanym. Rozwiązanie pierwsze kosztuje najmniej, jednak wiąże się z wieloma ograniczeniami, tymczasem drugie jest najwygodniejsze, lecz równocześnie najdroższe. Jest również rozwiązanie pośrednie. Jest to serwer VPS.

 

VPS to skrót od angielskiej nazwy Virtual Private Server. Funkcjonuje on w zbliżony sposób do normalnych, masowych witryn hostingowych, jednak proponuje znacznie lepsze warunki techniczne. Dla właściciela strony internetowej www niezwykle ważne jest, żeby wyświetlała się ona bez opóźnień. Wszystkie opóźnienia w działaniu strony internetowej są powiązane na przykład ze zmniejszeniem konwersji. Serwer ten dysponuje większym parametrem RAM, dzięki któremu nasza strona ładuje się szybciej, a tym samym może być też znacznie bardziej zaawansowana. Kolejną kwestią jest https://appvs.pl/na-czym-polega-praca-administratora-it/. Na stronach hostingu współdzielonego administracja gwarantowana jest poprzez posiadaczy witryny, natomiast przy VPS zależy już od poziomu zaawansowania wiedzy z dziedziny informatyki, którą dysponuje użytkownik. W wypadku osoby początkującej, albo osoby, która po prostu chce zlecić te obowiązki, jest możliwość wykupienia serwera VPS , który obejmuje usługi administracyjne.

 

Stopień bezpieczeństwa serwerów istnieje możliwość sprawdzić przeprowadzając różnorodne testy penetracyjne. Testy penetracyjne wykonywane są przezprofesjonalne spółki i mają na celu określenie wszelkich zagrożeń na jakie są narażone umieszczone na serwerach ważne dane.