Jedyne, o co będziemy się martwić my, to nasze informacje.

2 listopada, 2020 0 przez admin

W czasach dynamicznego rozwoju sieci chcemy coraz to skuteczniejszych technik, jakie pozwalają nam utrzymać strony www i dane, które są na nich zamieszczone. Przykładowym sposobem, aby osiągnąć ten cel, są najnowsze rozwiązania, jeśli chodzi o hosting VPS.

 

Czym jest VPS? Polega to na wirtualnym rozdzieleniu fizycznego serwera tak, aby każda powstała w tym procesie część była osobnym serwerem dla pojedynczego użytkownika. To rozwiązanie posiada ogromne plusy, o których za chwilę powiemy sobie więcej. Przede wszystkim tego rodzaju serwer kosztuje mniej, bo wynajmujemy wyłącznie tyle przestrzeni, ile nam potrzeba. Nie jesteśmy zmuszeni wydawać pieniędzy na cały fizyczny hosting, z którego i tak nie będziemy w pełni korzystać. Przy tym wszystko zostaje w sferze on-line, czyli nie musimy się o nic martwić. O zdecydowaną większość spraw związanych z serwerem zadba https://komputerspa.pl/zastosowanie-serwera-nas/, która wyręczy nas w obowiązkach, jedyne, o co będziemy się martwić my, to nasze dane i to wszystko. Nawet jeśli chodzi o bezpieczeństwo możemy być spokojni. Na wynajmowanych serwerach systematycznie wykonuje się testy penetracyjne, które mają za zadanie sprawdzić stan obrony sieci.

 

To niezwykle skuteczne badania, bo imitują prawdziwy atak hakerski. Dzięki temu ciągle niwelowane są wszelkie szczeliny w systemie obrony, które mogłyby zostać wykorzystane do niecnych celów. Jak możemy zobaczyć, wynajęcie tego typu serwera posiada wyjątkowo wiele plusów i co bardzo istotne – kosztuje niewiele.