Ci, u których stwierdzono wady powinni udać się na konsultację do lekarza ortodonty.

19 października, 2020 0 przez admin

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi posiada problemy powiązane z uzębieniem. Niektóre osoby martwią się tylko krzywo wyrośniętymi zębami, natomiast inni przy tym mają wady uzębienia. Niestety mimo ogromnych różnic między sobą, oba problemy są niezwykle poważnie. Zawodem, który zajmuje się powyższymi schorzeniami, jest ortodoncja.

Osoby, u których stwierdzono wady zgryzu udają się na konsultację do lekarza ortodonty, który na podstawie obejrzanego uzębienia oraz zdjęć kwalifikuje, bądź nie osobę do założenia aparaty stałe Katowice. Poniektórym ludziom, szczególnie dzieciom wystarczy zakładanie aparatu ruchomego. Wtedy wady są rzeczywiście minimalne. Jednakże leczenie aparatem ruchomym jest też pierwszym krokiem do kolejnych etapów leczenia. Pacjenci, u których stwierdzi się poważniejszą wadę, kwalifikowane są do leczenia stałym aparatem. Na naszym rynku jest dostępnych dużo ich typów – od zwykłych metalowych aparatów aż po samoligaturujące. Nawet dla wymagających pacjentów dostępne są aparaty stałe, jakie są zupełnie niewidoczne, ponieważ zrobione zostają pod kolor naszych zębów. Niestety usługa założenia stałego aparatu jest powiązana z niemałymi kosztami.

Cena pojedynczego łuku aparatu to mniej więcej tysiąc pięćset zł w przypadku zwyczajnego aparatu stałego. Przy tym dochodzą ceny wizyt, leczenia, robienia kontrolnych zdjęć i tak dalej. Jednak myślę, iż gra jest warta świeczki, ponieważ wyleżenie wady uzębienia możebardzo pozytywnie oddziaływać na nasze życie oraz na nasze samopoczucie. Na 100% staniemy się znacznie bardziej pewni siebie.