Wstrzyknięcie jadu kiełbasianego w nasze mięśnie nie wywołuje skutków ubocznych.

30 września, 2020 0 przez admin

Botoks inaczej znany jako toksyna botulinowa stanowi jedną z częściej wykorzystywanych substancji w dzisiejszej medycynie kosmetycznej. Równocześnie, ze względu na nieznajomość sposobu, w jaki działa ta toksyna wśród wielu osób wzbudza ona kontrowersje. Czym jest botoks? W świadomości większości ludzi blizny Lublin jest zabiegiem kosmetycznym, którego celem jest usunięcie zmarszczek głównie na twarzy. Usunięcie zmarszczek ma odbywać się przez wstrzyknięcie toksyny botulinowej, która to „wypełnia” występujące na twarzy zmarszczki.

Rzeczywistość jednak jest całkowicie inna! Jaki naprawdę ma przebieg ten popularny zabieg? Botox faktycznie opiera się na wstrzyknięciu toksyny botulinowej w okolice zmarszczek, jednakże nie w celu ich uzupełnienia, tylko dla unieruchomienia tych mięśni, które są odpowiedzialne za ich powstanie! Mówiąc inaczej, toksyna unieruchamia mięśnie, dzięki czemu organizm ma możliwość uruchomić naturalny proces regeneracji, skutkujący zniknięciem zmarszczek na twarzy. Zabieg- konsekwencje omawiana toksyna botulinowa powszechnie znana także jako jad kiełbasiany to wyjątkowo mocna trucizna, jaka po dostaniu się do ukł. pokarmowego może wywołać silne zatrucie. Równocześnie podanie tej toksyny w mięśnie nie ma żadnych skutków ubocznych.

Osoba z toksyną botulinową w mięśniach, nie tylko wcale nie musi przejmować się ewentualnym zatruciem, ale również bliznami powstałymi po zabiegu. Rzekome blizny będące rezultatem zabiegu to wyłącznie bajka! Botox powoduje jedynie zaczerwienienie, jakie po pewnym czasie znika.