W latach 50 XIX w. wysyłano kartki w kopertach.

30 września, 2020 0 przez admin

Panuje u nas zwyczaj wysyłanie sobie kartek z okazji świąt np. Świąt Bożego Narodzenia, czy Wielkanocy. Prawdę mówiąc ten piękny zwyczaj jest teraz zdominowany przez dużo bardziej wygodne wiadomości elektroniczne, ale dołączanie kartki do prezentu wciąż jest powszechnie stosowane i z całą pewnością bardzo miłe.

Krótka historia kartek okolicznościowych Tradycja wysyłania kartek z życzeniami miała swój początek już w Starożytnych Chinach, była ona także praktykowana przez Starożytnych Egipcjan. Ci drudzy słali swoje pozdrowienia na zwojach z papirusu. Ten zwyczaj w Europie rozwinął się w XV w.. Na lata 50 XIX w. przypadło dostarczanie kartek w kopertach. Obecnie są to często koperty kolorowe. Ręcznie robione kartki na różne okazje Z pewnością nie ma nic piękniejszego niż prezent wykonany samemu a także wręczony bezpośrednio jubilatowi. Taki prezent jest zwłaszcza doceniany przez odbiorcę, ponieważ ma bardziej osobisty charakter. Jeśli do prezentu chcielibyśmy dołączyć życzenia, miłym akcentem będzie z pewnością napisanie nie za długiego, rymowanego wierszyka. Również kartkę z życzeniami będziemy mogli stworzyć samodzielnie.

Wystarczy nam do tego klej, kawałek brystolu, różnokolorowe wstążki i ciekawe brokatowe naklejki, które są do kupienia w każdym sklepie papierniczym. W zależności od rodzaju wydarzenia (narodzin dziecka, urodzin, rocznicy ślubu) do naszego pięknego rękodzieła możemy dodać ozdoby pasujące do okazji. Cudownie sprawdzą się tutaj też ozdobne koperty, będące uzupełnieniem całości naszej pracy.