Tradycja przesyłania kartek z życzeniami miała swój początek już w Starożytnych Chinach.

17 września, 2020 0 przez admin

W Polsce panuje zwyczaj przesyłania sobie kartek z okazji różnych świąt np. Wielkanocy czy Bożego Narodzenia. Co prawda ten piękny zwyczaj jest dość mocno wypierany przez szybsze wiadomości elektroniczne, ale dołączanie kartki okolicznościowej do prezentu nadal jest powszechnie stosowane i na pewno mile widziane.

Historia kartek okolicznościowych Tradycja przesyłania kartek z życzeniami miała swój początek w Starożytnych Chinach, była ona też praktykowana przez Egipcjan. Ci drudzy słali swoje pozdrowienia na zwojach z papirusu. Ten zwyczaj w Europie rozwinął się w XV wieku. Na lata pięćdziesiąte dziewiętnastego wieku przypadło dostarczanie kartek okolicznościowych w kopertach. Współcześnie są to bardzo często kolorowe koperty. Ręcznie robione kartki Z pewnością nie ma nic piękniejszego niż upominek stworzony samemu i osobiście wręczony solenizantowi. Taki prezent jest zwłaszcza doceniany przez odbiorcę, bo posiada wymiar bardziej osobisty. Jeżeli do prezentu chcielibyśmy dodać jeszcze życzenia, dobrym akcentem będzie napisanie krótkiego, wierszyka, najlepiej rymowanego. Też kartkę z życzeniami będziemy mogli zaprojektować w zaciszu swojego mieszkania.

Wystarczy nam do tego kawałek brystolu, tubka kleju, kolorowe wstążki a także ciekawe naklejki z brokatem, jakie dostępne są w każdym sklepie papierniczym. W zależności od typu świętowanego wydarzenia (rocznicy ślubu, narodzin dziecka, urodzin) do zrobionego przez nas wyjątkowego rękodzieła będziemy mogli dodać ozdoby pasujące do okazji. Cudownie sprawdzą się tutaj także ozdobne koperty, które dopełniają całości.